top of page

ŚWIETLICOWE obchodzenie świąt nietypowych 

22 XII

Czas klasowych wigilii (2023 r.)

06 XII

ŚWIETLICOWE obchodzenie świąt nietypowych 

21 XI

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI 
Uczniowie w klasach przygotowali plakaty na temat: "Jak życzliwość okazywać na co dzień?". Pomysły możecie podziwiać na korytarzach szkolnych, gdyż każda klasa wywiesiła je na drzwiach swoich sal

Ponadto, jak co roku, Samorząd Uczniowski obdarowywał "uśmiechniętymi buźkami" całą społeczność szkolną: nie tylko uczniów, ale i nauczycieli, i pracowników.

05 XI

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK (obchodziliśmy dzień później - w poniedziałek 06 XI
- na zdęciach klasa 2a)

ŚWIETLICOWE obchodzenie świąt nietypowych 

24 października nasz samorząd uczniowski udał się na spotkanie do Urzędu Miasta Płocka, w sprawie wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta.

Spotkanie z Prezydentem Andrzejem Nowakowskim zaowocowało, chęcią udziału naszej młodzieży w tworzeniu przyszłości miasta

Brawo Wy!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ARTYSTÓW (wystylizuj się na ulubionego artystę)

25 X

17 X

DZIEŃ W PIŻAMACH

ŚWIETLICOWE obchodzenie świąt nietypowych 

Zarząd Samorządu Uczniowskiego OSM tworzą Samorząd OSM I st. oraz Samorząd OSM II st.

w roku szkolnym 2023/2024


I stopniu

Adam Nhakaniso (kl. 6b) - przewodniczący

Marianna Ossowska-Widzyńska  (kl. 7a) - z-ca przewodniczącego

oraz
Amelia Chacińska (kl. 6b), Arkadiusz Pyszyński (kl. 7b), Kornelia Basiewicz (kl. 5a) i Antonina Skołt (kl. 3b)

 

II stopień

Kornelia Uptas (kl. IIIA)

Gabriela Stefańska (kl. VA)

Amelia Kowalewska (kl.VIA)
 

Samorząd prężnie pracuje od 20 września. Spotyka się raz w tygodniu.

 

Z inicjatywy samorządu powstała KARTKA Z KALENDARZA na każdy miesiąc z propozycjami wydarzeń, świętowania do wyboru dla wychowawców oraz ogólnoszkolnych obchodów.
 

Rok szkolny 2023/2024

WIZYTA W RATUSZU
 

25 października 2021 r. reprezentaci Samorządu Uczniowskiego, wraz z opiekunką - Panią Joanną Siudzińską, odwiedzili Ratusz.

Sprawa, której dotyczyło spotkanie z Panem Prezydentem, nie byle jaka - wybór Miejskiej Młodzieżowej Komisji Wyborczej, której zadaniem będzie przeprowadzenie wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Płocka Nasi uczniowie radzili wspólnie z przedstawicielami innych płockich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej pierwszego i drugiego stopnia w Płocku przed budynkiem Urzędu Miasta w Płocku.
Na zdjęciu od lewej: opiekunka Samorządu Uczniowskiego - pani Joanna Siudzińska, uczennica, prezydent Miasta Płocka - Andrzej Nowakowski, uczeń. W rzędzie przed prezydentem stoi uczennica.
Na zdęciu od lewej stoją: uczeń OSM, uczennica OSM, prezydent Andrzej Nowakowski, uczennica OSM. W tle aula urzędu miasta.

Uczniowie mogli zamienić słowo z prezydentem Andrzejem Nowakowskim i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia

Rok szkolny 2021/2022

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
 

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, mające swoje korzenie w bardzo odległej historii. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta. Dziś potocznie nazywamy ten dzień po prostu Dniem Nauczyciela. 
 

Z tej okazji Samorząd Uczniowski składa wszystkim Nauczycielom oraz Dyrekcji najlepsze życzenia zadowolenia i satysfakcji zawodowej oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.
A o to gazetka okolicznościowa przygotowana przez uczniów z klasy IV a:

Opiekunka samorządu uczniowskiego prezentuje z czworgiem uczniów  gazetkę ścienną

ZAPROSZENIE DLA PRZEDSTAWICIELI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
 

Samorząd Uczniowski otrzymał zaproszenie od Prezydenta Miasta Płocka na spotkanie dotyczące wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta, która ma na celu reprezentować młodzież na danym terenie. Spotkanie miało się odbyć 
15 października, jednak ze względu na panującą sytuację związaną z COVID-19 zebranie zostało odwołane. Gdy sytuacja się ustabilizuje chętne osoby będą mogły startować w wyborach!

A tymczasem Samorząd Uczniowski życzy wszystkim uczniom i nauczycielom dużo zdrowia!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZWIERZAKA
 Październik jest miesiącemdobroci dla zwierząt. 
Głównym celem Światowego Dnia Zwierząt, święta obchodzonego 4 października, jest zwrócenie uwagi ludzi na los zwierzaków, szczególnie zaś tych bezdomnych. Uczniowie naszej szkoły postanowili zrobić niespodziankę zwierzakom ze Schroniska w Płocku, znajdującego się przy ulicy Parowej 20, i zorganizowali zbiórkę karmy oraz innych smakołyków dla kotów i psów.

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie!
 

Rysunek Kot
Kilkoro uczniów - siedząc na posadzce lub stojąc - prezentuje zebrane karmy dla zwierząt

WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
 

Dnia 17 września 2020 roku odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

Siedząca w ławce, nachylona nad kartką, uczennica z włosami spiętymi w kucyk
Klasa. Dzieci siedzą w ławkach. Między nimi przechodzi uczennica z urną - wrzucają kartki z głosami.

Komisja Wyborcza w składzie: Jan Pietrzak (kl. 6a), Mateusz Popowski (kl. 5a), Sandra Tobera (kl. 6a) oraz pan Patryk Zarębowski i pani Joanna Siudzińska, ​na podstawie przeprowadzonego głosowania stwierdza, że nowymi członkami Zarządu Samorządu Uczniowskiego zostali:

Przewodnicząca: Klara Krawczyk (kl. Ia, II st.)
Zastępca Przewodniczącej: Natalia Bońkowska (kl. IIa, II st.)
Skarbnicy: Antonina Ogończyk-Mąkowska (kl. VIb) i Kornelia Basiewicz (kl. IIa) Sekretarze: Maksymilian Orlikowski (kl. Va) i Karol Cierpikowski (kl. Ib, II st.) Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Joanna Siudzińska

Serdecznie gratulujemy! 

Rok szkolny 2020/2021

WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 
"Dnia 19 września 2019 roku odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Na podstawie przeprowadzonego głosowania Komisja Wyborcza w składzie: Joanna Siudzińska, Marlena Kozińska-Sobczyk, Zofia Piekarska i Michalina Ciećwierz stwierdza, że nowymi członkami Zarządu Samorządu Uczniowskiego zostali:

Przewodnicząca: Weronika Orzeł 6a
Zastępca Przewodniczącego: Konrad Wiśniewski 8a
Skarbnik: Krzysztof Oprawka 5a
Sekretarz: Kalina Gorajek 3b
Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Joanna Siudzińska

Serdecznie gratulujemy!"

 Od września 2019 roku Samorząd Uczniowski czynnie uczestniczył w zadaniach związanych z wygraną grantu mBanku. Autorem projektu jest nauczyciel matematyki - Pani Jolanta Jeziorowska. Do konkursu przystąpiło 525 szkół natomiast 112 projektom edukacyjnym komisja konkursowa przyznała granty. Samorząd Uczniowski współpracował przy projekcie pt. "Polubić matmę". Jego celem było rozwijanie zainteresowań matematyką, kształtowanie umiejętności tworzenia gier matematycznych i wiele innych. Dzięki koordynacji Pani Jolanty Jeziorowskiej w ramach projektu odbyły się warsztaty matematyczne, konkurs "Matematyka wokół nas", prowadzenie wywiadów z pracownikami szkoły nt. zastosowania matematyki w życiu codziennym, lekcje w marketach budowlanych, escape room, matematyczne zakładki do książek oraz magnesy i wiele innych zajęć.

6 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbył się Dzień Mikołajkowej Czapki - w tym dniu wszyscy uczniowie nosili czerwone czapeczki, bądź akcent symbolizujący nadchodzące Święta. W ramach nagrody uczniowie, którzy włączyli się do zabawy byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych.

"Światło, które daje moc"
20 grudnia 2019 otrzymaliśmy zaproszenie do Szkoły Podstawowej nr. 1 im. Braci Jeziorowskich na przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju.
Nie mogło nas tam zabraknąć!